Benetton ponownie na czele! + transfery
Autor: Patryk Trusmaster80, styczeń 11 2018, Wyœwietleń: 64
Już za sobą mają kierowcy weekend we Francji. Czas najwyższy na podsumowanie całego weekendowego wyścigu.

Trening:
Sobotni trening padł ponownie łupem kierowcy McLarena MPC, który o ponad pół sekundy pokonał będącego w świetnej dyspozycji
Pasiastego. 3-4 miejsce to duet Williamsa Szprycek który zmieścił się jeszcze ze stratą mniejsza niż
1 sekunda, natomiast Patryk913 już miał dość wyraźną stratę do czołówki. Na dalszych miejscach byli Kaiser oraz Godzilla.

Kwalifikacje:
Do kwalifikacji przystąpiło 10 kierowców z szansami, ze to któryś z nich wywalczy pierwsze pole startowe przed wyścigiem.
Swoje pierwsze PP w karierze wywalczył Pasiasty, który do wyścigu ustawił się z 1 linii razem ze Szpryckiem, którego pokonał
o 0,264s. Za tą dwójką ustawiła się dwójka z McLarena Calper z MPC.

Wyniki kwalifikacji + kary za poprzednie kwalifikacje z Monako
1 linia:
1. Pasiasty 1:28:075
2. Szprycek 1:28:338 (+0.2s za kwalifikacje z Monako)

2 linia:
3. MPC 1:28:710
4. Calper 1:28:582 (+0.2s za kwalifikacje z Monako)

3 linia:
5. Demon 1:29:259 (+0.2s za kwalifikacje z Monako)
6. Vef 1:29:960 (+0.3s za kwalifikacje z Monako)

4 linia:
7. Patryk Trusmaster80 1:30:400 (+0.4s za kwalifikacje z Monako)
8. Gzehoo 1:32:566

5 linia:
9. Godzilla 1:32:645
10. Patryk913

6 linia:
11. KaiseR 1:29:420 (+5 pozycji na starcie za niebezpieczny powrót na tor podczas wyścigu w Monako)

Wyścig:
Sam start wyścigu był dość spokojny. Pasiasty zaliczył dobry start i przez pewien dystans utrzymywał swoją pierwsza lokatę,
lecz już w dalszej części został pokonany przez McLareny, które miały inny komplet opon niż on przez co mieli lepsze tempo.
Niedaleko czołówki trzymali się również Szprycek oraz Demon, który jechali dośś dobrym tempem przez co dużo nie odstawali.
Po pierwszych zjazdach do boksów na czele był MPC przed Calperem i Pasiastym, który nad 4 Szpryckiem miał około 10 sekund
przewagi. Reszta stawki miała już znaczące straty do tej 4 kierowców. W trakcie wyścigu ogromnego pecha miał Demon, który
po uderzeniu w bandę musiał zakończyć swój udział w tym wyścigu. Podobny los spotkał prawie Calpera, który zaliczył spina w
połowie wyścigu przez co został wyminięty przez Pasiastego i powoli zaczynał czuć oddech Szprycka, który systematycznie odrabiał
do niego stratę. W najlepsze toczyła nam się walka o zwycięstwo w tym wyścigu pomiędzy Pasiastym i MPC oraz o najniższy stopień
podium pomiędzy Calperem a Szpryckiem. Na 3 okrążenia przed metą doszło do kuriozalnej sytuacji; MPC uderzył w tył bolidu Pasiastego!
Kierowca Benettona wyleciał poza tor i już praktycznie stracił szanse na wygranie tych zawodów, jednak na ostatnie
prostej MPC, niespodziewanie zwolnił, przez co Pasiasty go wyminął i to on został zwycięzcą wyścigu. 2 miejsce zajął MPC a na
3 miejscu dojechał Calper, który toczył zacięty boj o tą 3 lokatę ze Szpryckiem. Na 5 miejscu dojechał KaiseR, ktory
powrócił do zespołu Stewarta, 6 miejsce dla Trusmastera, dla którego był to ostatni występ w BAR. Dość daleko, bo dopiero na 7 miejscu Vef. Miejsca 8-10 zajęli
Patryk913, Gzehoo i na końcu Godzilla.

A już w ten weekend 13-14 stycznia kierowcy po raz kolejny zawitają do Austrii, gdzie stoczą kolejny zacięty bój. Miejmy nadzieje,
że rywalizacja będzie czysta i na najwyższym poziomie. Ponieważ w poprzednim sezonie mieliśmy mokre zawody możemy spodziewać się rekordów. Do zobaczenia wkrótce!

Kary za kwalifikacje:
MPC- 0,2 sekundy zostanie doliczone do czasu najszybszego okrążenia w następnych kwalifikacjach tego zawodnika. (kara zamrożona)
KaiseR - 0,3 sekundy zostanie doliczone do czasu najszybszego okrążenia w następnych kwalifikacjach tego zawodnika.
Vef - 0,2 sekundy zostanie doliczone do czasu najszybszego okrążenia w następnych kwalifikacjach tego zawodnika.

Wyścig:
MPC - dyskwalifikacja z wyników wyścigu za 3.4 d Kodeksu Kar.

Pomiędzy wyścigami doszło do kilku transferów. Oto jak przebiegły(stan na 11 stycznia):
- McLaren: MPC ogłosił rezygnację ze startów. Na jego miejsce wchodzi Szprycek.
- Ferrari: Sprajt ogłasza zawieszenie startów. Na jego miejsce wchodzi Patryk Trusmaster.
- Williams: Odejście obu zawodników.
- Sauber: Do zespołu dołącza hubertus2001.
- Stewart: Jeszcze przed wyścigiem we Francji Davey ogłosił powrót do ekipy.
- Minardi: Powrót Patryka913.
- BAR: Odejście obu zawodników; zakończenie startów oZikaRa.